محسن بسحاک سایت شخصی محسن بسحاک، طراح نقاش گرافیست طراح پرتره چهره طراحی پوستر گرافیک http://boss-hak.com/index.php/component/content/section/3.html Thu, 09 Dec 2021 04:54:26 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management fa-ir پژوهشی بر تاثیر هنر مدرن بر گرافیک http://boss-hak.com/index.php/research/61-tasir-modern-art-bar-graphic.html http://boss-hak.com/index.php/research/61-tasir-modern-art-bar-graphic.html مقاله پژوهشی تاثیر هنر مدرن بر گرافیک
گرافیک از واژه یونانی است به معنای آنچه هست که مربوط می شود به طرح زدن و طراحی. تعریف دیگر از گرافیک هر کار و یا شیوۀ مربوط به کشیدن تصویر از روی یک چیز از انگاره آن است. بنابراین همۀ پدیده هایی را در برمی گیرد که ایجاد شده اند: به شکل یک نشانه، علامت، نقشه، طراحی، کشیدن از روی یک چیز و به ویژه طراحی خطی یک پدیده.
 
شاید بتوان گفت که پدر گرافیک مدرن ویلیام موریس است زیرا چاپخانه کلمسکات او درنیمه قرن نوزدهم بسیاری از طراحی های گرافیک بسیار مهم را تولید نموده و بازار مهمی در میان توانمندان برای کارهای گرافیک به وجود آورد. او در اکسفورد با نقاشانی چون سرادوارد بورن - جونز و دانته گابریل روزتی دوست شد و با هم گروه پیش از رافائل گرایان را به وجود آوردند.
 
در گذشته طراح گرافیک درباره یک نوع رنگ CMYK نگران بوده است. در حال حاضر، تصاویرمان را بر روی کامپیوتر دستکاری می‌کنیم و آن را بر روی وب سایت قرار داده، با استفاده از چاپگر جوهر افشان از آن پرینت می‌گیریم و در نهایت آن را با ماشین افست با کیفیت بالایی چاپ می‌کنیم. ما مجبوریم در خلال پروسه های کاری هم تنوعات رنگ را بشناسیم و بدانیم که فقط کدام مدل برای انتخاب نتیجه نهایی است، بلکه برای شناخت بیشتر آن در امتداد همان مسیر باشیم.

سرفصل های مقاله نقش هنر مدرن و تاثیر آن بر گرافیک

- هنر گرافیک چیست؟
- تاریخ هنر گرافیک
- گرافیک های سه بعدی در رایانه ها (گرافیک سه بعدی کامپیوتری)
- تولد گرافیک مدرن
- آغاز دوره پوستر مدرن
- پرسش ها و پاسخ ها
- هنرمند در جامعه مدرن
- رنگ در هنر مدرن
- جلوه های ویژه
- تئوری رنگ
- تعادل رنگ
- تصویر آویره شده
- رنگ 2

دانلود تحقیق نقش و تاثیر هنر مدرن بر گرافیک

برای دانلود پژوهش هنر مدرن و تاثیر آن بر گرافیک امروز، بر روی لینک دانلود مقاله تحقیق نقش هنر مدرن و تاثیر آن بر گرافیک کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 11:42:17 +0000
آموزش طراحی آگهی ها و تبلیغات تجاری http://boss-hak.com/index.php/research/60-tarahi-agahi-tabligh-tejari.html http://boss-hak.com/index.php/research/60-tarahi-agahi-tabligh-tejari.html آموزش طراحی آگهی ها و تبلیغات تجاری گرافیکی
در روزگاری که تمامی محصولات صرفاً در فروشگاه های عمومی به فروش می رفت، رقابتی برای محصولات نبود. تولید صنعتی و تجاری که طی انقلاب صنعتی افزایش یافته بود، وجود کارگرانی که خواندن، نوشتن بدانند را ضروری ساخت.

زمانی که افراد بیشتری به فراگیری خواندن رو آوردند، نیاز به خواندن آثار چاپی هم افزایش یافت و برای بر آوردن این نیاز روزنامه ها و مجلات پا به عرصه وجود نهادند. افزایش محصولات به مفهوم آن بود که مشتریانی این محصولات را بخرند و لذا آگهی های روزنامه و مجلات به ابزاری برای ترغیب مردم به خرید محصولات بدل شدند. بنگاه های تبلیغاتی، به فضایی برای چاپ آگهی های تبلیغاتی مجلات نیاز داشتند. آنها فضای تبلیغاتی را یکجا می‌خریدند و آن را به مشتریان خود می‌فروختند. هدف اصلی یک آگهی، ترغیب و تهیج مشتریان به اقدام، خرید یک محصول خاص و یا در آگهی های سیاسی به رای دادن برای نامزدهای سیاسی خاصی می‌باشد. آگهی های تبلیغاتی سعی دارند تا ادراک یک محصول را تغییر دهند و سعی دارند تا مصرف کننده را متقاعد کنند که محصول واجد کیفیت مطلوب است.
آگهی یک شیوه رفتار و یک سبک زندگی را تبلیغ می کند. تبلیغات راهی است برای رقابت با محصولات مشابه در بازار، موفقیت یک رقابت تبلیغاتی به موفقیت آن در انتقال پیام، خلق یک تصویر و فروش یک محصول یا خدمات است. آگهی تبلیغاتی به هر قطعی می تواند منتشر شود: پوستر، بروشور، آگهی های بازرگانی تلویزیونی، پست مستقیم، بیل بورد، مجلات، بولتن و روزنامه. به علاوه آگهی تبلیغاتی را می‌توان در وسایل حمل و نقل عمومی نیز مشاهده کرد. رایانه این امکان را برای ناشر فراهم ساخته تا بدون نیاز به تیم تبلیغاتی معمولاً متشکل از آگهی نویس، طراح، تصویرگر و بازاریابی به تنهایی کار کند تا آگهی های سریع برای روزنامه و مجلات تهیه کند که صرفاً با عکس برداری از پرینت لیزری تهیه می‌شود.

سرفصل های آموزش طراحی آگهی و تبلیغ تجاری

- طراحی آگهی ها و تبلیغات تجاری
- AGI اتحادیه بین المللی گرافیک Alliance Graphique International
- اثر هنری Art Work
- سازماندهی تجسمی
- انگاره های پیشرفت
- تصاویر سه بعدی
- رایانه (کامپیوتر)
- منابع و مآخذ

دانلود کتاب آموزش طراحی آگهی ها و تبلیغات تجاری

برای دانلود تحقیق آموزشی طراحی و ساخت آگهی و تبلیغات تجاری، روی لینک دانلود کتاب آموزش طراحی و ساخت آگهی بازرگانی و تجاری کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 11:30:29 +0000
دانلود آموزش صفحه آرایی http://boss-hak.com/index.php/research/59-safhe-arayi.html http://boss-hak.com/index.php/research/59-safhe-arayi.html آموزش صفحه آرایی
هدف از صفحه آرایی ایجاد انگیزه بیشتر برای خواندن، راحتی در خواندن و ایجاد زیبایی با به کارگیری عناصر بصری معقول است. صفحه آرایی خوب و مناسب باید رغبت خواننده و مخاطب را افزایش دهد. یک صفحه آرایی خوب می تواند کمک موثری در توسعه و رشد فرهنگ داشته باشد و ذائقه بصری خوانندگان را اصلاح و یا تقویت کند. در آرایش صفحات کتاب ها ، روزنامه ها و مجلات چون صفحات پی درپی هستند باید به مجموعه صفحات فکر کرد تا هماهنگ باشند.
صفحات هر کتاب مجله، نشریه یا روزنامه، بایستی به تناسب قطع، موضوع، و مخاطب، دارای چهارچوب و کرسی بندی مناسبی باشد. آرایش هر صفحه نیز براساس این شبکه بندی انجام می شود و برای داشتن یک شبکه بندی مناسب ضرورت دارد که فضای صفحه دارای تناسبی موزون و چشم نواز باشد. ابعاد صفحات  کتاب های موجود عموماً مطابق اندازه های طلایی و یا بسیار نزدیک به آن است. برای انجام صفحه آرایی بیش ازهر چیز به تصمیم گیری قاطع، ثبات و برنامه ریزی نیاز است، چرا که هدف از صفحه آرایی کتاب، ایجاد انگیزه بیشتر برای خواندن، راحتی در خواندن و ایجاد زیبایی با به کارگیری عناصر بصری معقول است. صفحه آرایی خوب و مناسب با موضوع کتاب میتواند رغبت خواننده و مخاطب را افزایش دهد.

نکات حائز اهمیت در صفحه آرایی
۱- انتخاب مناسب نوع خط
۲- متناسب بودن فواصل سطرها
۳- در نظر گرفتن فضاهای پر و خالی بین کلمات
۴- تناسب رنگ مرکب
۵- انتخاب نوع کاغذ

سرفصل های کتاب آموزش صفحه آرایی

آشنایی با انواع کاغذ
عوامل زیبا سازی صفحات چاپی
قواعد صفحه آرایی
عناصر صفحه 
رنگ
حروف
صفحه آرایی کتاب
طراحی جلد کتاب، یونیفورم و مجله
نکته های دیگر در صفحه آرایی
طراحی شناسنامه کتاب
طراحی فهرست کتاب
طراحی صفحه عنوان
طراحی صفحات خاص
صفحه آرایی کتاب، بروشور، کاتالوگ
قطع مجله
صفحه آرایی مجله
نام مجله
روی جلد
طراحی صفحه
تیتر و سوتیتر
حروف
طراحی مجلات یا گرا فیک مطبوعاتی
خبر نامه و مجلات
قطع خبر نامه
تهیه یک الگو برای خبر نامه
برخی نکات مهم
ایجاد توازن بین عناصر آشنا و جدید با استفاده از عناصر بصری
عناصر اصلی که در هر شماره درج می شود
صفحه آرایی روزنامه ها از نگاه حرفه ای و نوستالژیک
تقسیم بندی صفحه
ترکیب بندی
تعیین جای ستونها
تغییر و ابداع شکل
زمینه و کادر
تصویر سازی در ترکیب بندی
استفاده از عکس در ترکیب بندی
عکس های آماده
استفاده از رنگ های خاکستری و سیاه و سفید
کاربرد تیتر در روزنامه
صفحه آرایی و هدف از انجام 
واحد های پیش از متن
صفحه عنوان کوچک(نیم عنوان)
صفحه عنوان اصلی
صفحه اهدا یا تقدیم نامه
ضرورت آشنایی با چاپ
صفحه حقوق یا شناسنامه
فونت
ترکیب در صفحه آرایی
تراز کردن حروف
نزدیکی حروف به برش
مشکل تبدیل به منحنی (Convert to curve)
خط دور حرف
از بین بردن خطوط بین در حروف فارسی
نتیجه گیری
واژگان کلیدی
منابع و مآخذ

دانلود کتاب آموزش صفحه آرایی کتاب و مجله

برای دانلود کتاب آموزش صفحه آرایی کتاب و مجلات، روی لینک دانلود کتاب آموزش صفحه آرایی کتب و مجلات کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 11:11:22 +0000
فرهنگ طراحی گرافیک، طراحی تبلیغات، گرافیک تجاری http://boss-hak.com/index.php/research/58-graphic-project.html http://boss-hak.com/index.php/research/58-graphic-project.html مقاله فرهنگ طراحی گرافیکی، گرافیک تجاری
این اثربا هدف آشنا ساختن خواننده با انواع نشانه‌ها، پوسترها، بیل بورد ها، (بیلبورد های تبلیغاتی) و فرهنگ طراحی گرافیک گردآوری شده است، تمام سعی و تلاش من برای بهبود  و آشنا ساختن شما با فرهنگ گرافیک بوده است.
در این کتاب در فصل اول با فرهنگ طراحی گرافیک آشنا خواهید شد و در فصل دوم با آگهی گرافیکی آشنا خواهید شد و در فصل سوم شما با انواع بیل‌بوردهای تبلیغاتی گرافیکی آشنا می‌شوید. در فصل چهارم با پوسترهای تبلیغاتی گرافیکی، در فصل پنجم با بسته بندی های گرافیکی و در فصل ششم با اوراق اداری گرافیکی آشنا خواهید شد.

سرفصل های پژوهش گرافیک تبلیغات، گرافیک تجاری، فرهنگ گرافیک تبلیغاتی

مقدمه
کاربرد رنگ در طراحی گرافیک
طراحی گرافیک
طراحی گرافیک آلمان
طراحی گرافیک آمریکا
طراحی گرافیک بریتانیا British Graphic Design
طراحی گرافیک ژاپن
طراحی گرافیک فرانسه
طراحی گرافیک هلند
آپدایک، دانیل برکلی
اثر هنری Art Work
اصلاح مؤلف Author's Correction
اعدادرومی Roman numberals
اکسکوفن، راجر
الفبا
الفر، دیک
Em اِم
انتشارات اراگنی
انجمن رسمی طراحان
انجمن طراحان ومدیران هنری(D & A D )
انجمن طراحی وصنایع(DIA)
انجمن هنرهای گرافیک آمریکا
اندازه حروف
اندازه حروف‌ریزی
انیمیشن، نقاشی متحرک
ایرابراش
ایکرسلی، تام
ایمیج ، سلوین
ایونیک (حروف چاپی)
بارکدBar Code
بالمر، تئو
بالمر، والتر
باودن، ادوارد
بران ، دونالد
پلانتین
پونت(پنط)
پهنای حروف چاپی
تریکت ووب
تزئینات چاپی
تصویرنشانه
تک خط
تلینگاتر، سولومون
صفحه آرایی
طراحی نشانه
علائم اصلاحی و ویرایشی
علامت تجاری
کاغذ آنتیک Antique paper
کاغذ با پرداخت ماشینی (MF)
کاغذ باروکش ماشینی
کاغذ با لعاب ماشینی (MG)
کاغذ بدون پوشش Bank Paper
کاغذ پارچه‌ای Rag Paper
کاغذ پوشش دار

دانلود تحقیق فرهنگ گرافیک تجاری، گرافیک تبلیغات، آشنایی با تبلیغات گرافیکی

برای دانلود مقاله فرهنگ طراحی گرافیک طراحی تبلیغات و گرافیک تجاری، روی لینک دانلود تحقیق فرهنگ گرافیک تجاری، گرافیک تبلیغاتی و آشنایی با گرافیک تجاری و تجارتی کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 08:47:04 +0000
آشنایی با هنر مدرن http://boss-hak.com/index.php/research/57-modern-art.html http://boss-hak.com/index.php/research/57-modern-art.html مقاله آشنایی با هنر مدرن
ویژگی مهمی که قرن بیستم را از قرن پیشین ممتاز می کند حجم عظیم تغییرات و تحولاتی است که در این قرن صورت گرفته است. هنرمند -به ویژه هنرمند تجسمی- می بایست خود را از قید سنت های ریشه دار و آیین های قوام گرفته هنر کلاسیک و آکادمیک رها می‌ساخت و معیارها و هنجارهای آن را به چالش می‌گرفت. چه گفتن و چگونه گفتن، هر دو می‌بایست نو می‌شدند. این چرخش گفتمانی، هر چند حاصل تحولات کلان نیمه دوم قرن نوزدهم در حوزه های فلسفه و علم فناوری، اقتصاد و سیاست، و روابط اجتماعی بود، شخصیت‌هایی به طور اخص در میان خود هنرمندان و خارج از جامعه هنری در زمینه سازی و شکل‌گیری آن، نقشی برجسته داشته‌اند. نیچه، کروچه، برگسون، داستایوسکی، اسکار وایلد، والتر پیتر، گویا، کوربه، ترنر، رودن و بالاخره فروید از جمله این بزرگانند. البته ناگفته نگذارم که کلمنت گرینبرگ، منتقد نامدار امریکایی، ریشه هنر مدرن را در فلسفه کانت و به طور اخص در نقدر سوم او می‌جوید و آن را شالوده اصلی آموزه هایی چون اصالت زیباشناسی، هنر برای هنر و خود مختاری هنر و جز اینها می‌داند...

سرفصل های مقاله درآمدی بر هنر مدرن

- هنر مدرن
- تاریخ مدرن
- عکاسی مدرن
- سینمای مدرن
- فراخوان نظم
- گذر از مرزهای نقاشی و مجسمه سازی
- گرایش های مدرن و پسامدرن در هنر

دانلود تحقیق هنر مدرن

برای دانلود مقاله درآمدی بر هنر مدرن، روی لینک دانلود تحقیق هنر مدرن کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 08:35:29 +0000
معماری و گرافیک در قلعه فلک الافلاک لرستان http://boss-hak.com/index.php/research/56-memari-graphic-ghale-falak-al-aflak.html http://boss-hak.com/index.php/research/56-memari-graphic-ghale-falak-al-aflak.html مقاله معماری و گرافیک در قلعه فلک الافلاک
قلعه خرم آباد یقیناً همیشه به خاطر موقعیت مخصوصش از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده ودر زمانهای بسیار قدیم محل سکونت حکمرانان این منطقه بوده است. در اواخر قرن هفتم هجری شهر شاپور خواست به کلی ویران و خالی از سکنه شد ومردم آن به قسمت غربی قلعه فلک الافلاک که از لحاظ داشتن آب فراوان وموقعیت مناسب تر وهمچنین امنیت برتری داشت نقل مکان نمودند در حقیقت قلعه در این زمان هسته اصلی شهر خرم آباد را تشکیل داده و موجب شکل گیری آن در این منطقه گردیده است. البته به نظر می رسد که آب شهر شاپور خواست از طریق نهری که از قسمت شرقی شهر می آمده تامین می شده است که شاید خشک شدن این نهر عامل ترک این منطقه شده است. از تاریخ شکل گیری شهر خرم آباد در متون تاریخی از قلعه به نام دژ خرم آباد یاد شده است.

سرفصل های تحقیق معماری و گرافیک قلعه فلک الافلاک

عکس های معماری قلعه فلک الافلاک
در چهار سوی این دره
زندگی 40 هزار ساله بشر در دره خرم آباد
اوضاع اقلیمی وجغرافیایی استان لرستان
موقعیت جغرافیایی دژ شاپور خواست
بررسی گمانه های آزمایشی باستان شناختی
نظر راولینسون در مورد قلعه فلک الافلاک
تاریخچه شهر شاپور خواست
عوامل موثر در شکل گیری شهر خرم آباد
قلعه فلک الافلاک در زمان والیان لرستان
نامگذاری قلعه فلک الافلاک
وضعیت دژ شاپور خواست
مصالح استفاده شده در ساخت قلعه فلک الافلاک
حصار، برج، بارو و دروازه های فلک الافلاک
برج دیده بانی فلک الافلاک
تخریب عمارتهای قلعه فلک الافلاک
راه صعود (دسترسی) به قلعه هشت برجی فلک الافلاک
توصیف قلعه هشت برجی فلک الافلاک
برج ها وبارو ها
ورودی قلعه فلک الافلاک
صحن اول
چاه قلعه فلک الافلاک
آب انبار فلک الافلاک
کانال های زیر زمینی فلک الافلاک
صحن دوم
قسمت شرقی بنا
بخش شمالی صحن دوم
بخش جنوبی صحن دوم
ویژگی های معماری بنای قلعه فلک الافلاک
استفاده از کلاف بندی چوبی
شیوه معماری بنا
الف: گنبدهای چهاربخش رگ چی
ب: طاق های آهنگ

دانلود مقاله پژوهش درباره معماری و گرافیک در قلعه فلک الافلاک خرم آباد لرستان

برای دانلود مقاله تحقیقی در مورد گرافیک و معماری قلعه فلک الافلاک، روی لینک دانلود پژوهش معماری قلعه فلک الافلاک لرستان کلیک راست کنید، سپس گزینه save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 08:17:10 +0000
مقاله آشنایی با چاپ دیجیتال http://boss-hak.com/index.php/research/53-digital-printing-printer.html http://boss-hak.com/index.php/research/53-digital-printing-printer.html آشنایی با چاپ دیجیتال
کار کردن با پرینترهای لیزری و دیجیتال بسیار لذت بخش است، وقتی که می بینی که چگونه تمام قطعات با هم جور شده اند تا چاپی را به زیبایی هر چه تمامتر به ثمر برسانند، مجذوب می شوی و با خود می گویی این کار چاپی حاصل مدتها کار و  اختراع و زحمت است، از ابتدای مراحل چاپ تا اینکه دستگاه ها جای انسان را گرفته اند و چاپ دستی جای خود را به چاپ دیجیتال داده است، وقتی که این تاریخ را مرور کنی، با خود می گویی چرا من در آن کنکاشی نکنم و از آن استفاده نبرم، من در حین انجام تحقیق با کارگاه های چاپ بسیاری در این زمینه آشنا شدم و به دستگاه های چاپی زیادی دست پیدا کردم و متوجه شدم کوچک‌ترین کار چاپی را که در زندگی روزمره با آن مواجه می‌شویم، چقدر برای آن زحمت کشیده شده است. در این تحقیق با انواع چاپگر های دیجیتال (پرینتر دیجیتال) و تفاوت های آنها و همچنین قطعات ساخته شده در آن و شارژ تونرهای رنگی و تفاوت پرینترهای لیزری با جوهر افشان و مراحل ساخت آنها آشنا می‌شویم.

مفهوم اصلی دیجیتال، استفاده از اعداد برای نمایش موضوعی است، دقیقاً آنچه که یک کامپیوتر انجام می دهد. یک تصویر عادی به اطلاعات عددی تبدیل شده (یک رشته طولانی از صفر ها و یک ها) و بر اساس صفات مشخصی نظیر رنگ و حجم، هر پیکسل نمونه (عنصر تصویر، واحد اصلی اطلاعات تصویری) را توصیف و تعیین کمیت می کند. این اطلاعات را می توان تغییر داد، ذخیره کرد و در نهایت  با فناوری چاپ دیجیتال به تصویر عادی قابل نمایش تبدیل کرد. فرآیند چاپ و تصویر پردازی دیجیتال قوانین ارتباط بصری  را تغییر داده است. ایجاد کارهای چاپی اصلی  یا تولید مجدد، خصوصاً  به صورت رنگی و در اندازه های بزرگ برای عکاسان و هنرمندان کاری پرهزینه و دشوار است. هنرمندانی که در زمینه نقاشی، آبرنگ، طراحی، نقشه کشی و پاستل فعالیت داشته و از فناوری های چاپ دیجیتال برای ارایه و تکثیر آثار خود بهره می برند، در حال حاضر تعداد زیادی از آثار دیجیتالی را برای فروش تجارتی تولید می کنند. آن ها می توانند یک کاغذ شفاف ا اثر اصلی خود را برای اسکن دیجیتالی  به یک کارشناس چاپ بدهند و سپس فایل دیجیتالی را به طور شاخص روی کاغذ (آبرنگ، ترسیم یا پاستل) یا پارچه مخصوص نقاشی( روغنی یا آکریلیک) برای انجام یک ویرایش، چاپ کنند. چاپگرها، مانند آداپتورهای تصویر و نمایشگرها، یک واسطه اصلی بین شما و کامپیوترتان هستند. در اینجا، انواع مختلف چاپگرهائی که معمولا در کنار کامپیوترها مشاهده می شوند، تشریح می گردد. همچنین اطلاعاتی که برای آشنا شدن بیشتر با چاپگرها وجود دارد را بیان می کنیم.

سرفصل های مقاله آشنایی با چاپ دیجیتال

اجرای حرفه ای کار طراحی
کنترل های  طراحی و آماده سازی جهت خروجی
مشکلات عکس و حجم فایل
اندازه و دقت عکس
دقت در اسکن تصاویر
2-انتخاب اورژینال مناسب
Overprint کردن عکس
نکات مهم در تهیه سند
استفاده ار کتابچه  رنگهای CMYK
طراحی برای چاپ تفکیکی
آشنایی  با چاپهای دیگر
مروری بر دور نمای دیجیتال
پیدایش چاپ دیجیتال
یک تاریخچه مختصر: کامپیوتر، هنر و صنعت چاپ
قرار دادن کارهای چاپی در مکان مناسب
چاپ عکس
چاپ سیاه و سفید
چاپ رنگی
چاپ هنری متداول
چاپ برجسته (Relief)
چاپ تصویر روی سنگ (Intaglio)
چاپ سنگی (Lithography)
چاپ Screen (serigraphy)
چاپ منحصر به فرد (Monotypes/Monoprints)
چاپ های دیجیتال
چرا دیجیتال؟
چاپ افست معمولی و دیجیتالی
عکاسان/ تصویر پردازان
هنرمندان سبک دیجیتال
انجام فرآیند چاپ به طور شخصی
مزایای چاپ شخصی
معایب چاپ شخصی
تاریخچه Gicl'ee
ساختار یک تصویر دیجیتالی
Pixel ها و Bit Depth
Inkjet( جوهر افشان)
کالیبره کردن چاپگر (پرینتر)
چاپ جوهر افشان
 تعیین ماندگاری چاپ
مفهوم دوام و ماندگاری
The Granny Standard
آب و رطوبت
آلودگی های هوا
انتخاب یک چاپگر (پرینتر) جوهر افشان
اندازه خروجی
قالب گسترده (Wide-Format)
کارتریج ها و ظرفیت ها
خلاصه ای در مورد جوهر افشان
انتخاب مواد مصرفی
انواع جوهر، Dye و Pigment
جوهرهای شخص ثالث یا OEM
فریب دادن چاپگر
پرداخت آثار چاپی
خشک کردن
هموار سازی لبه های چاپ
امضا کردن و شماره گذاری
تزئین، پیرایش و زیبا سازی چاپ ها(Embellishing)
روکش کردن چاپ ها
انواع روکش ها
نصب و قاب کردن آثار چاپی
انواع چاپگرها (پرینتر)
چاپگر (پرینتر) ماتریسی-ضربه ای
چاپگر (پرینتر) غیر ضربه ای
چاپگر (پرینتر) خطی
چاپگر (پرینتر) چرخ فلکی
اشکالات چاپگر (پرینتر)
خودآزما چاپگر (پرینتر)
تمیز کردن چرخ های چاپ
تمیز کردن نورد و غلتک
تمیز کردن هادی چاپگر
چاپ کم رنگ یا نامنظم
عیب یابی چاپگر های (پرینتر) نقطه ای
چاپگرهای لیزری (پرینتر لیزری)
اشکالات لیزر
جمع کردن کاغذ
کم رنگ بودن خروجی چاپ با وجود نوار سفید
نوار سیاه
تعویض تسمه جدا ساز
تعویض کارتریج
نحوه انبارکردن کارتریجها
اشکالات احتمالی چاپگرهای لیزری (مشکلات پرینتر لیزری)
نتیجه گیری

دانلود مقاله پژوهش آشنایی با چاپ دیجیتال

برای دانلود تحقیق پژوهش مروری بر چاپ دیجیتال، روی لینک دانلود مقاله چاپ دیجیتال کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 07:25:17 +0000
بافت و رنگ در گرافیک http://boss-hak.com/index.php/research/54-graohic-baft-rang.html http://boss-hak.com/index.php/research/54-graohic-baft-rang.html گرافیک (بافت و رنگ)
هر هنری دارای واسطه ی بیانی مختص به خود است و در عکاسی این واسطه بیانی نور است. دو خاصیت اصلی نور درخشندگی و رنگ آن است با توجه به بافت سوژه رنگ آن و کنتراست مورد نظر از هر کدام از این نورها استفاده می شود. هنگام استفاده از نور مصنوعی ساده ترین راه برای تغییر شدت آن تغییر فاصله است.
مهمترین تفاوت نور مستقیم و غیر مستقیم در اختلاف رنگ آنها با منبع اصلی نور است. عمق را با کمک پریسکتیو رنگ ها را به صورت سایه و نیم سایه و حرکت را با تار نمودن و تشعشع منبع نور را با هاله های نورانی این سمبل ها همانند کلمات در حرف زدن مجرد و انتزاعی هستند.
هر نوع ارائه ی که سوژه را از سه کیفیت مهم رنگ، عمق و حرکت محروم سازد نمی تواند یک بیان ناتورالیستی به حساب آید. مترجم باید سعی کند با آزاد ساختن خود از قید و بند ترجمه لفظ به لفظ روح و معنای متن اصلی را به خواننده القاء کند. پرسپکتیو به شکل تقارب خطوط و کوچک و کوچک تر شدن اشیایی که از دوربین دور می شوند عمق را نشان می دهد. علاوه بر قابلیت استفاده از یک سمبل به اشکال گوناگون می توان از چند سمبل با هم استفاده کرد و اساس جدیدی را خلق کرد مثلاً هر نوع پریسکتیو خاصی را می توان با سمبل های ویژه حرکت همراه کرد و تن های مختلف خاکستری یا تاریک و روشن در آن به کار برد. باید برای نشان دادن بافت بلندی ها را روشن و پستی ها را پر از سایه کرد.
هر قدر زاویه تابش با سطح بافت سوژه کمتر بافت سوژه بهتر نشان داده خواهند شد از نظر جهت مناسب ترین نور برای این کار سه چهارم پشت است برای نشان بافت سوژه عکس باید علاوه بر کنتراست بالا وضوح کاملی هم داشته باشد. خورشید بهترین منبع نور برای این کار است. بسیاری از اوقات حالت یا فضای سوژه عکاس را به گرفتن عکس ترغیب می کند نه خود سوژه. کیفیات گرافیکی سوژه زاییده ای چگونگی نور پردازی است و به اندازه فضا و حالت اهمیت دارد.

سرفصل های مقاله بافت و رنگ در گرافیک

مبانی هنرهای تجسمی
شکل، ترکیب و بافت (انواع بافت، روش های ایجاد بافت)
تغییر و ابداع شکل
ترکیب
زمینه و کادر
بافت
انواع بافت
الف) بافت های تصویری
ب) بافت های ترسیمی
روش های ایجاد بافت
الف) بافت لامسه ای
ب) بافت بصری
روشهای ایجاد بافتهای بصری
1- طراحی و نقاشی
2- چاپ اشیاء (مونو پرینت – (Mono Print و برگردان بافت
3- خراشیدن
4- پاستل روغنی و اتو
5- رنگ روغنی و آب
6- آبرنگ و آب مرکب
نور و رنگ
ریتم
انواع ریتم
الف) ریتم تکراری
ب) ریتم متناوب
ج) ریتم تصاعدی
د) ریتم پیوسته
بافت اجسام
شناسایی و ترسیم انواع بافت با استفاده از عناصر نقطه ، خط ، سطح
بافت
بافت را از دو نظر مورد بررسی و دقت قرار می دهند

دانلود مقاله درباره بافت و رنگ در گرافیک (بافت و رنگ)

برای دانلود تحقیق اشنایی با بافت و رنگ در گرافیک، روی لینک دانلود مقاله گرافیک (بافت و رنگ) کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 07:25:17 +0000
نکات مهم گرافیک، آشنایی با گرافیک و ابزار گرافیکی http://boss-hak.com/index.php/research/55-graphic-important.html http://boss-hak.com/index.php/research/55-graphic-important.html سرفصل های تحقیق آشنایی با گرافیک و ابزار و نکات مهم گرافیکی
کاغذ
اندازه حروف
اندازه کاغذ
کاغذ های مات (Opaque) و انواع مقوا
کاغذ روزنامه
کاغذ بوچر (Butcher paper)
کاغذ طراحی
کاغذهای با کیفیت ویژه
مقوایی تصویر سازی (Iiustration board)
مقوای مات (مقوای کادر)
کاغذ صفحه آرایی
کاغذ زرد کپی برداری (کاغذ گراف)
کاغذهای سفید کپی برداری
فیلم شفاف
فیلم مات و از جنس استت منجمد شده (کالک پلاستیک)
طلق های رنگی
کاغذ و فیلم شفاف و مات (نیمه شفاف) در مراحل طراحی
نظام استاندارد اندازه کاغذ C , B , A
کاغذ آنتیک
کاغذ با پرداخت ماشینی (MF)
کاغذ با روکش ماشینی
کاغذ با لعاب ماشینی
کاغذ بدون پوشش
کاغذ پارچه ای
کاغذ پوشش دار
کاغذ دنده دار
کاغذ ریز بافت
کاغذ شبه هنری
کاغذ کارتریج
کاغذ محکم
کاغذ هنری
اصطلاحات
ابزار خروجی اطلاعات
ابزار ورود اطلاعات
ابزار ورود / خروج اطلاعات
اپتیما (حروف چاپی)
اتحادیه بین المللی گرافیک
اثر آماده عکاسی
اثر نهایی
اثر هنری
اشپون؛ کواد – کوادرات
اشتباه چاپی
اصلاح مؤلف
الفبا
ام
اندازه حروف ریزی
اندازه ظاهری
بند
پی ام تی
پیرا
تخمین اندازه ، پیش بینی حجم حروفچینی
تداخل حروف
دیجیتال کردن (رقمی سازی)
سولاریزه
طراحی گرافیک
طراحی نشانه
علامت تجاری
فاصله گذاری دیدگانی
فتو گرام
فتو مونتاژ
فوچرا (حروف چاپی)
فونت
کامئو
کلاژ
گرم بر متر مربع
گروتسک
لایه گذاری
لتراست
متراکم (فشرده)
متن
مصری
مطالب جدول
مقیاس
مکتب نیویورک
نامگذاری حروف
نزولی
واحد نمایش بصری
واژه تصویر
یکسان سازی فاصله حروف، تداخل حروف
اعداد
اعداد رومی
شرکتها
آی بی ام
اودرمات و سیتی
اوکتاو
باشگاه دبل کراون
باشگاه مدیران هنری نیویورک
برنامه بهبود طراحی فدرال
برنامه بهبود گرافیک
برونو، دو سالانه بین المللی طراحی گرافیک
پروژه هنری فدرال
پنتا گرام
تامپسون، بنگاه ج. والتر
تریکت و وب
توتال دیزاین
دبرنی و پینوت
ذئیل ذلت برنباخ
رمبو، لینمییر، وندساند
شرکت بسته بندی آمریکا
شرکت بین المللی حروف چاپی
شرکت حروف ریزان آمریکا
شورای طراحی
کارگاه های وین
کنفرانس بین المللی طراحی آسپن
گراپوس
لی ویت – هیم
مدرسه طراحی اولم
مندل و اوبرر
مؤسسه کوک و شانوکسی
مؤسسه نمایشگاهی هنر و صنایع دستی
مینال ، تاترزفیلد و شرکا
واحد تحقیقات طراحی
ورک بوند آلمان(فدراسیون کار آلمان)
وولف اولینز
سبکها و جنبشها
آرت دکو
آرت نوو، آرنوو، هنر نو
ایتالیک چانسری / نوشتاری
پاپ آرت (هنر مردمی)
پانک
پلاکاتشتیل
جنبش انتشارات خصوصی
جنبش هنر و صنایع دستی
ساختگرایی
سایکودلیا، عالم اوهام
سوررئالیسم
کوبیسم
ورتی سیسم
سبک چاپ بوک
سبک خانگی، شیوه نامه داخلی
سبک سوئیسی
سبک طراحی حروف بین المللی
پست مدرنیسم
فوتوریسم
مجله ها
آیدیا
پان
تایپو گرافیکا (مجله 1949-1967)
دیزاین
سالنامه پنروز (1895-1982)
ساووی (مجله)
فلورون (1923-1930)
فورچن
گرافیس
گیبروشس گرافیک
مجله پوستر (مجله، 1898-1901)
نیوگرافیک دیزاین (1958-65)
ووگ
هارپرز بازار
تصویر گران
بلیچمان (متولد 1930)
پاریش ، ماکسفیلد (1870،1966)
پایل، هووارد (1853-1911)
راک ول، نورمن (1894 – 1978)
راویلیوس، اریک (1903-1942)
رولینگ، مارته (متولد 1939)
فرانسوا، آندره (متولد 1915)
فریزر، کلودلوت ( 1890-921)
فلگ، جیمز مونتگمری (1877-1960)
فوند، راجر ( متولد 1943)
کرین، والتر (1845-1915)
طراح و تصویرگر دنباله اش خراب حذف شده است .
ملودوژنیچ، یان (متولد 1929)
نیبون، پیتر (1923-1990)
کولین، پاول (1892-1985)
کیلر، ارنست (1891-1968)
لوج، برنارد (متولد 1933)
موریس، ویلیام
هردگ، والتر (متولد 1908)
هولوین ، لودویگ (1874-1949)
هیلمان ، داوید (متولد 1943)
طراحان حروف
اسپایکرمان، اریک (متولد 1947)
اشمیت، یوست (893-1948)
بنتون، موریس فولر (1872-1948)
دیسپینیا، تونی (متولد 1943)
رایت، ادوارد (1912-1989)
راینر، ایمره (متولد 1900)
شویترز، کورت (1887-1948)
فروشاگ، آنتونی (1920-1984)
ماردراشتیگ، جوانی (هانس) (1892-1977)
ماسون، جان هنری (1875-1951)
موریسون، استنلی آرتور
میدل تون، روبرت هانتر (1898-1985)
نووارس، آلدو (متولد 1920)
نیو دیگات، برنارد (1869-1944)
وولپ، برتولد (1905-1989)
نقاشان
استانکوفسکی، آنتون (متولد 1906)
ایتن یوهانس (1888-1967)
بونار، پی یر (1867-1947)
بیل، ماکس (1908-1994)
تروپ، یان (1858-1928)
دلونی، سونیا (1885-1979)
دوزبرگ، تئووان (1883-1931)
روزتی، دانته گابریل (1828-1882)
سولومون، باربارا (متولد 1932)
گرینیانی، فرانکو (متولد 1908)
لک، بارت وان در (1876-1958)
موزر، کولمان (1868-1918)
هاردی، دادلی (1866-1922)
هوزار، ویلموس (1884-1960)
مدیران هنری
استورچ، اتو (متولد 1913)
بدینگتون، جک (1893-1959)
برودی، نوبل (متولد 1957)
راند، مایکل (متولد 1929)
فیکهاوس، ویلی (1925-1983)
کلین، لئو (متولد 1932)
ماسین، روبر (متولد 1925)
هورلبارت، آلن (1910-1983)
طراحان
استون، رینولد (1909-1979)
بالبز، بارنی (1942-1983)
کورنک، آلن لو (متولد 1944)
طراحی گرافیک
طراحی به کمک رایانه
طراحی حروف نوین
طراحی گرافیک
طراحی گرافیک آلمان
طراحی گرافیک آمریکا
طراحی گرافیک بریتانیا
طراحی گرافیک ژاپن
انتشارات
انتشارات اراگنی
انتشارات اشندن
انتشارات پنگوئن
انتشارات داوز
انتشارات رایانه ای (نشر رومیزی)
انتشارات کراناخ
انجمن ها
انجمن بین المللی طراحی حروف
انجمن رسمی طراحان
انجمن طراحان و مدیران هنری
انجمن طراحی و صنایع
انجمن هنرهای گرافیک آمریکا
حروف
حرف نشانه
حروف آماده
حروف افتاده اول
حروف بزرگ و کوچک
حروف توخالی
حروف چاپی
حروفچینی
حروفچینی رایانه ای
حروفچینی روی فیلم
حروفچینی متقارن
حروفچینی نوری
طراحان گرافیک
آلبرس، یوزف
آلنر، والتر، اچ
ادلمان هانیز
ارسووسکی، میاچلو
اسپنسر، هربرت
استانکوفسکی، آنتون
اکسکوفن، راجر
اکسل، الی
الفر، دیک
ایکرسلی، تام
ایکوگرادا
ایمیج، سلوین
بقیه اسامی طراحان گرافیک
طراحان پوستر
استاروفسکی، فرانسیشک
استوکلین، نیکلائوس
اشلگر، هانس
برتون، پاول
اسامی بقیه طراحان پوستر
لیتو گرافی
لیتوگرافی افست
لیتوگرافی، چاپ سنگی
لیتوگرافی رنگی
لینو تایپ
مونو تایپ
یکسان سازی فاصله حروف، تداخل حروف
چاپ
ایتالیک
ایونیک (حروف چاپی)
اسامی بقیه انواع چاپ
شرکت های بین المللی چاپ
شرکت بین المللی حروف چاپی
شرکت بین المللی گوتشالک _ اش
شرکت حروف ریزان آمریکا
طبقه بندی حروف چاپی
فوچرا
لاتین (حروف، حروف چاپی)
لترپرس، چاپ برجسته

دانلود مقاله تحقیق نکات مهم گرافیک، آشنایی با گرافیک و ابزار گرافیکی

برای دانلود مقاله اشنایی با گرافیک و ابزار گرافیکی، روی لینک دانلود مقاله تحقیق نکات مهم گرافیک کلیک راست کنید، سپس گزینه Save Target As را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Fri, 29 Apr 2011 07:25:17 +0000
تحقیقی بر رنگ http://boss-hak.com/index.php/research/44-color.html http://boss-hak.com/index.php/research/44-color.html رنگ
برای کسی که با استفاده از رنگ سروکار دارد، چرخۀ کلاسیک رنگ ابزار مهمی در درک دینامیک (زنده بودن و تحرک داشتن) ترکیب رنگ هاست. شناخت واژگان فنی (ترمینولوژی رنگ) همواره به درک و فهم نوانس (نکات دقیق و ظریف) رنگ ها و اختلاف جزئی آنها کمک می کند.
پس از جلب توجه خریداران، بسته بندی و حالت بصری آن نیز باید بیانگر ارزش آن محصول باشد. به عنوان مثال اگر محصولی گرانتر از مشابه رقیب در بازار است، این رنگ، باید قیمتی بودن کالا را القاء کند و یا زمانی که کالاها به صورت رقابتی قیمت گذاری شده اند، رنگ مناسب می تواند تأثیر قوی تری نسبت به نمونۀ مشابه در ذهن مشتریان ایجاد کند.
با وجود هزاران محصولی که در طبقات فروشگاه ها پشت هم چیده شده اند و میلیون ها دلار جوایزی که برای خریداران در نظر گرفته اند، استفادۀ هوشمندانه از رنگ می تواند باعث شکسته شدن سقف فروش شود.
برای تأثیرگذاری صحیح در بازاریابی، رنگ بسته بندی، باید حس تحقق آرزوها را برآورده سازد یا بیانگر نیازی باشد که محصول می خواهد آن را مرتفع سازد.

سر فصل های تحقیق

- نشانه شناسی (سمبولیسم ) رنگ و گرایش ها
- پیشگویی رنگی
- رنگ در دنیای مد
- رنگ و دنیای سرگرمی
- تأثیر رنگ بر موزه ها و گالری
- تاثیر رنگ در موارد اقتصادی
- تاثیر رنگ بر مسائل اجتماعی
- الگوهای چرخشی و متغیر
- رنگ و سبک زندگی
- ترکیبات چند گانه فرهنگی
- رنگ و تکنولوژی (فن‌آوری)

دانلود تحقیق رنگ

برای دانلود تحقیق رنگ، روی لینک دانلود بالا کلیک راست کنید، گزینه Save target As... را انتخاب نمایید.
]]>
info@boss-hak.com (محسن بسحاک) بخش دانلود مقاله Thu, 28 Apr 2011 14:32:19 +0000